Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Hořovicích se převrátil autobus, jeden cestující je lehce zraněný

Autobus, ilustrační foto.
Autobus, ilustrační foto.
Foto: Pixabay

V Hořovicích na Berounsku dnes odpoledne havaroval autobus, údajně se kvůli silnému větru převrátil na bok. Uvnitř cestovalo asi pět lidí, jeden muž utrpěl lehké zranění, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Hlášení o nehodě policie dostala před 12:30 od záchranné služby. Řidič zřejmě kvůli silnému poryvu větru neudržel autobus na vozovce a vůz se poté převrátil na bok. Okolnosti nehody policisté dál prošetřují a podle mluvčí budou zjišťovat i to, jakou roli při nehodě sehrál lidský faktor. Řidič podle dechové zkoušky před jízdou nepil alkohol.

V autobuse cestovalo kolem pěti lidí, jeden má lehké zranění. Ven se dostali střešním oknem. "Před příjezdem naší hlídky byl na místě jen zraněný muž, ročník 1934, kterého ošetřovala záchranná služba, a řidič autobusu, který byl v šoku. Ostatní cestující odešli a byli bychom rádi, kdyby se nám přihlásili, protože jsou důležitými svědky," dodala Suchánková.

Vozidlo po nehodě skončilo mimo vozovku a nebránilo dopravě, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora. Pracovníci odtahové služby odpoledne autobus převrátili na kola a odtáhli. Firmu na vyproštění vozidla si zajistil majitel.

Témata:  Autobusy nehody autobusů

Související

Aktuálně se děje

28. února 2026 15:28

V ohrožení jsou i Češi. Írán vysílá rakety na Dubaj, letiště zastavují provoz

Spojené státy a Izrael zahájily v sobotu rozsáhlou vojenskou operaci proti Íránu, která je výsledkem několikaměsíčního společného plánování. Podle vyjádření izraelské armády byly údery cíleny přímo na nejvyšší představitele íránského režimu, včetně duchovního vůdce, prezidenta a šéfa ozbrojených sil. Zdroje z americké administrativy naznačují, že útoky nebudou jednorázovou záležitostí, ale jsou plánovány na několik dní. To může být komplikace pro až tisíce Čechů, kteří tráví dovolenou v Dubaji. I ta se totiž stala terčem íránské odvety.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Macinka na zasedání nové vlády

Kvůli Čechům v zahraničí zasedá krizový štáb ministerstva zahraničí

Bezpečnost českých občanů na Blízkém východě je v tuto chvíli absolutní prioritou české diplomacie. Ministr zahraničí Petr Macinka v nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce zdůraznil, že otázka pomoci lidem v regionu stojí vysoko nad analýzami vojenského vývoje. Podle jeho slov je nejdůležitější zajistit bezpečný návrat všech Čechů, kteří v oblasti uvízli kvůli eskalaci konfliktu mezi Íránem, Izraelem a USA.