Dá se předpokládat, že se nevyhnou ani dalším aktuálním tématům včetně války na Ukrajině, energetické krize nebo dnešního projednávání státního rozpočtu ve Sněmovně.

Prezident a premiér se setkávají pravidelně přibližně jednou za měsíc. Naposledy spolu měli u večeře jednat na konci září, Fiala ale tehdy zrušil celý svůj program kvůli virovému onemocnění. Nevyšel ani náhradní termín před týdnem, kdy návštěvu zrušila Fialova cesta do Bruselu na sociální summit a zasedání Evropské rady.

Fiala minulý týden po jednání lidoveckého vedení oznámil, že chce Zemana požádat, aby dočasným řízením ministerstva životního prostředí pověřil předsedu KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku. Lidoveckým kandidátem na ministra životního prostředí zůstává Petr Hladík, v jehož kanceláři na brněnském magistrátu zasahovala policie. Obviněný není, Fiala věří, že situace se za několik týdnů vyjasní tak, aby mohl návrh na Hladíkovo jmenování předat Zemanovi s klidným svědomím.

Fiala v pondělí uvedl, že se v pátek zúčastní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě, ač se mu selektivní přístup prezidenta ke zvaní hostů nelíbí. Někteří ústavní činitelé pozvánky vůbec nedostali, další se akce odmítli zúčastnit. Na ceremoniálu nebudou politici koaličních TOP 09 a Pirátů.