Denní počty nově potvrzených případů klesají v mezitýdenním srovnání víc než tři týdny v řadě. Stejně dlouho se snižuje i takzvané incidenční číslo. Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 52 nakažených.

Laboratoře v neděli provedly zhruba tisíc testů, v mezitýdenním srovnání asi o třetinu méně. Pozitivita vzrostla pouze u preventivních testů, dostala se nad pět procent. Naopak u epidemiologických testů, které podstupují lidé kvůli kontaktu s nakaženým, klesl podíl pozitivních na 3,13 procenta, což je nejméně od první poloviny června.

Počet hospitalizovaných za týden klesl o více než polovinu, minulou neděli bylo s covidem v nemocnicích přes 1000 pacientů. V těžkém stavu je nyní 19 lidí.

Za posledních sedm dní zemřelo s covidem 45 lidí. O týden dříve jich bylo 90, tedy dvakrát tolik. V pěti dnech uplynulého týdne také počet obětí nepřesáhl deset, což se před tím naposledy stalo v září.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno téměř 4,2 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví víc než 356.000.

Proti těžkému průběhu covidu může ochránit vakcína. V Česku je proti koronaviru plně očkováno zhruba 6,9 milionu lidí. První posilující dávku má víc než 4,3 milionu očkovaných a druhou přes 564.000. V neděli zdravotníci aplikovali 423 dávek, více než dvojnásobek proti minulému týdnu. Naprostá většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky.