Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Olomouci havaroval vlak. Po srážce vypukl požár, pět zraněných

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Olomouci se v úterý ráno srazil osobní vlak s osobním a nákladním automobilem. K nehodě došlo v blízkosti městského hlavního nádraží, na místě probíhá zásah složek integrovaného záchranného systému. Pět lidí utrpělo zranění.

O události informovali policisté krátce před devátou hodinou prostřednictvím účtu na sociální síti X. Nehoda se stala v Divišově ulici. Ze záběrů je patrné, že vlak i nákladní vůz se po srážce ocitly v plamenech.

Hasiči na místo vyslali osm jednotek a ozřejmili, že se vlak srazil s nákladním i osobním autem. "Poskytli jsme první pomoc 5 zraněným," uvedli s tím, že evakuovány byly zhruba tři desítky cestujících.

České dráhy ocenily rychlou reakci vlakvedoucího a strojvedoucí, která přispěla ke včasné evakuaci. "Podle zatím dostupných informací jsou naši kolegové nyní v péči lékařů," sdělil dopravce.

Podle webu ČD se incidentu zúčastnil osobní vlak Os 3542, následně vznikl rozsáhlý požár a část vlaku vykolejila. Provoz je momentálně přerušen, čas jeho obnovení bude aktualizován v průběhu dne.

Témata:  nehody vlaků vlaky

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy