reklama

Převážně si lidé nechali dát první dávku vakcíny společnosti Pfizer a jednodávkovou vakcínu výrobce Johnson. Podle Lipovské se zaměstnanci stále častěji setkávají s agresí a nevybíravými slovnými útoky, pokud bude situace pokračovat, bude muset zasáhnout policie.

Zatímco očkovací centrum v nemocnici je o víkendu zavřené a bude zavřené i o svátku ve středu, v Olympii bude otevřeno v běžném režimu od 10:00 do 19:40. "Od dnešního dne je upravená cena pro samoplátce. Všichni samoplátci zaplatí nyní za jednu dávku bez ohledu na vakcínu 400 korun. Platí se tak pouze výkon aplikace očkování, vakcínu hradí stát," uvedla Lipovská.

Pracovníci očkovacícho centra se podle ní stále častěji stávají terčem nevybíravých slovních útoků. "Zdravotníci nemají odvahu a čas se bránit. Je jasné, že u některých jedinců by mohl slovní útok přerůst ve fyzický. Zdravotníci jen dělají svou práci a snaží se ji odvést co nejlépe. Pokud se situace nezmění, budeme muset k takovým případům volat policii," řekla Lipovská.

Zdravotníci v Jihomoravském kraji očkují od konce prosince. K dnešku dali lidem 1,429.587 milionu dávek vakcíny proti nemoci covid-19. Někteří lidé mají za sebou už tři dávky. Kraj má bezmála 1,2 milionu obyvatel.