V krajském městě tak zůstává prakticky stejná koalice jako v předchozím období. V zastupitelstvu, které má 55 členů, má koalice 33 míst.

Primátor řekl, že v rozdělení rezortů nedochází k žádným dramatickým změnám. "Hnutí ANO si de facto ponechává stávající portfolio, a to včetně většiny personálního obsazení. Jedinou změnou je, že namísto pana náměstka (Radima) Babince bude náměstkem pro odbor majetku a veřejných zakázek Karel Malík, který byl doposud členem rady jakožto neuvolněný, a Martina Bednáře střídá na pozici neuvolněného člena rady Miroslav Otisk z Poruby. Dále bude členem rady Ondřej Němeček z Moravské Ostravy a Přívozu," řekl Macura.

Uvedl, že při koaličních vyjednáváních poměrně rychle našli průsečík mezi programovými prioritami všech tří politických subjektů. "V prvé řadě je to o tom, že jsme připraveni pomoci lidem i institucím při překonávání energetické a ekonomické krize celou řadou opatření, jejichž detaily budeme ještě ladit,“ řekl Macura.

Volby v Ostravě vyhrálo ANO, které získalo 21 mandátů. Druhé Spolu má devět mandátů, třetí Ostravak bude mít osm zastupitelů. Čtvrtá SPD má sedm mandátů, čtyři zastupitele bude mít STAN, Piráti a KSČM po třech mandátech.