Jsou to sice nejvyšší přírůstky od 21. dubna, podle pátečního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou ale dány novými případy na Frýdecko-Místecku a Karvinsku. Celkově bylo od začátku epidemie potvrzeno 10.406 případů koronaviru, aktuálně se v zemi s nemocí léčí 2598 lidí, vyplynulo z dnešních údajů na webu ministerstva.

Kolik lidí v pátek podstoupilo testy na koronavirus, ministerstvo zveřejní kolem 09:00. V tuto dobu aktualizuje i další údaje, včetně zemřelých. Podle dosavadních údajů s nemocí covid-19 zemřelo 335 lidí.

Podle epidemiologů má nyní covid-19 jen lokální ohniska, vedle dvou oblastí v Moravskoslezském kraji je to Praha. V hlavním městě hygienici mimo jiné hledají kontakty primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), u kterého se nákaza potvrdila v úterý. V karanténě je celé vedení města a desítky dalších politiků, úředníků či hasičů, s nimiž se radní setkal.

Na Moravě se nárůst počtu nových případů týká Frýdecko-Místecka, kde je ohnisko nákazy v Domově Důstojnost v Nýdku, a Dolu Darkov na Karvinsku. V jeho spojitosti tam v posledních týdnech onemocněly stovky lidí, podle hygieniků se ale situace zklidňuje.