reklama

Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K dnešku mírně kleslo na 0,92. Vyplynulo to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Proti minulému pondělí ubylo i nakažených, kteří vyžadují péči v nemocnicích. V pondělí jich bylo hospitalizovaných 49, o týden dřív jich bylo 56. Nicméně z šesti na 11 se zvýšil počet pacientů ve vážném stavu. V uplynulých čtyřech dnech se o čtyři zvýšil i počet zemřelých s prokázanou nákazou koronavirem, předtím lékaři zaznamenali poslední oběť 21. července. Od loňského března, kdy epidemie v ČR začala, tak podle údajů ministerstva zemřelo 30.378 nakažených.

Počet nakažených od začátku epidemie přesáhl 1,674 milionu. Za uplynulých sedm dnů testy prokázaly v Česku 1136 případů nemoci. V mezitýdenním srovnání tak nákaza zpomalila, o týden dříve bylo 1316 případů.

V pondělí v mezitýdenním srovnání ale ubylo dávek vakcíny proti covidu, které zdravotníci aplikovali. První pracovní den toho týdne dali 50.945 injekcí s vakcínou, zatímco minulé pondělí přibližně o 16.800 více. Od začátku vakcinace ministerstvo eviduje přes 10,4 milionu očkování.

reklama