Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při výbuchu v obytném domě v Praze 3 se popálili dva muži

Záchranné složky zasahují u výbuchu domu v Praze. (23.6.2022)
Záchranné složky zasahují u výbuchu domu v Praze. (23.6.2022)
Foto: Policie ČR

V Soběslavské ulici v Praze 3 dnes odpoledne v obytném domě vybuchly nahromaděné páry z montážní pěny. Dva muži jsou popálení na hrudníku a v obličeji. Policie zjišťuje, zda nešlo o trestný čin obecné ohrožení. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů, zdravotnických záchranářů a policie.

Dva zraněné muže ve věku kolem 35 let záchranáři převezli do nemocnice, řekla ČTK mluvčí záchranářů Jana Poštová. Na hrudníku a v obličeji mají popáleniny druhého stupně, dodala. "Celým případem se zabýváme pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení," uvedla na twitteru policie.

Výbuch byl bez plamenného hoření, napsali hasiči na twitteru. V domě nenaměřili zvýšené koncentrace plynu, statika budovy není narušená, domů se tak mohlo vrátit zhruba 20 po výbuchu evakuovaných lidí, řekl ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Další mluvčí hasičů Kateřina Suchánská uvedla, že v domě vybuchly koncentrované páry z montážní pěny, explozi vyvolal elektrický zkrat. Upřesnila tak původní informace o výbuchu plynu.

Policie na twitteru informovala, že Soběslavskou ulici v místě neštěstí přechodně oboustranně uzavřela. Ze zveřejněné fotografie vyplývá, že provoz byl zastaven v klidnější části Soběslavské ulice, ne ve frekventované spojnici Vršovic a Žižkova.

Témata:  výbuch Praha

Související

Aktuálně se děje

20. června 2025 18:20

Tajemství Pavlíny Lubojatzky a jejího muže. Fanoušci čekají marně

Pavlína Lubojatzky, kterou před lety proslavila úspěšná účast v kuchařské show MasterChef, si už několik dní plní mateřské povinnosti. Kuchařka sice oznámila fanouškům narození dcery, ale již neprozradila, jaké dostala holčička jméno. Je to totiž trochu složitější. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy