reklama

Denní přírůstek počtu nakažených v metropoli převýšil 500 naposledy 11. listopadu, kdy jich bylo 760. Na začátku měsíce testy potvrzovaly i víc než 900 případů za den a ve druhé polovině října až přes 1700 denně.

Aktuálně nakažených proti pátečnímu ránu ubylo na 8345, průběh nemoci covid-19 je u většiny z nich mírný. Od začátku epidemie v březnu hygienici v Praze zaznamenali 57.713 případů nákazy, 48.696 lidí se vyléčilo a 672 zemřelo.

Úmrtí s covidem-19 v hlavním městě od konce října přibylo o víc než polovinu. Oproti počátku listopadu, kdy za den zemřelo i víc než 20 lidí, není situace nyní tak tragická. Denní počet úmrtí se v tomto týdnu pohybuje většinou mezi deseti a 15, za pátek jich je zatím šest. Údaje z posledních dnů se ale při následných aktualizacích zvyšují.

Praha je na tom podle skóre PES lépe než Česko jako celek, které se 62 body patří do přísnějšího čtvrtého stupně. Ten značí vážný stav, rozsah omezení je v něm druhý nejtvrdší. ČR se do čtvrtého stupně posune rozhodnutím vlády od pondělí, stejně i hlavní město. Po regionech se mají podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) opatření rozvolňovat až při nižších stupních rizika.

reklama