reklama

Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Podle jeho aktualizovaných údajů k dnešním 08:00 je rizikové skóre v protiepidemickém systému PES v Praze čtvrtým dnem na hodnotě 49 bodů, což je nejméně ze všech krajů.

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo v metropoli zaznamenáno 62.756 případů covidu-19, přes 56.500 nakažených, tedy 90 procent, se mezitím uzdravilo. Aktuálně se s nákazou potýká 5376 Pražanů.

V hlavním městě dosud zemřelo 852 nakažených. V neděli eviduje ministerstvo zatím dva zemřelé, v sobotu šest, v pátek a čtvrtek po deseti. Údaje o množství obětí za jednotlivé dny však úřad většinou zpětně zvyšuje.

Praha momentálně patří k nejméně zasaženým regionům. Za posledních sedm dní tam přibylo zhruba 166 nakažených na 100.000 obyvatel. Naopak největší nárůst registruje Havlíčkobrodsko, kde na 100.000 obyvatel přibylo v uplynulém týdnu 511 nových případů koronaviru.

V centru Prahy v neděli odpoledne protestovaly stovky odpůrců vládních protiepidemických opatření. Demonstranti se sešli na Václavském a Palackého náměstí, průvodem se pak vydali přes Staroměstské náměstí k úřadu vlády. Protesty se podle policie obešly bez větších problémů, trvaly několik hodin. Mnoho účastníků dorazilo bez roušek a na shromážděních nedodržovali povinné rozestupy.

reklama