reklama

Od začátku týdne potvrdily testy v metropoli 394 nových případů nákazy. Nejvíc, a to 91, jich bylo v pátek. Naopak nejméně v pondělí, kdy mělo pozitivní test 35 lidí.

Nejvíce infikovaných v Praze je ve věkové skupině 20 až 29 let. Připadá na ni 965 nakažených, včetně již uzdravených. Následuje věková skupina 30 až 39 se 770 případy. Z hlediska pohlaví mírně převažují muži, kterých je 54 procent ze všech dosud infikovaných.

Z deseti pražských obvodů má nejvyšší počet nakažených Praha 4. Od začátku epidemie tam covidem-19 onemocnělo 944 lidí. Při zohlednění počtu obyvatel je na tom nejhůře centrální městský obvod Praha 1, kde na 100.000 lidí připadá od začátku března přibližně 431 infikovaných.

Čísla pražských hygieniků o počtu nakažených se liší od údajů ministerstva zdravotnictví. Podle něj bylo v Praze od března prokázáno 4299 případů nákazy. Čísla hygienické stanice nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Praha v současnosti patří spolu s Frýdecko-Místeckem mezi jediné dva regiony uvedené v takzvaném semaforu ministerstva zdravotnictví jako oblasti se zvýšeným rizikem nákazy koronavirem. Na mapě zveřejněné v pondělí jsou označeny zelenou barvou, tedy prvním stupněm ze tří, který značí výskyt nákazy bez přenosu nemoci v komunitě. Ostatní regiony Česka jsou bílé, tedy s nulovým, resp. zanedbatelným rizikem.

reklama