Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Praze se protestuje proti Fialově vládě, přijely tisíce lidí

Demonstrace, ilustrační foto
Demonstrace, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na Václavském náměstí v Praze se v sobotu koná protivládní protest pořádaný mimoparlamentní stranou PRO. Na akci, která pod heslem Česko proti vládě začala ve 14 hodin, dorazily tisíce lidí, kteří prostranství zaplnili od sochy svatého Václava asi do poloviny náměstí, z něhož se následně mají vydat na pochod k ministerstvu vnitra na Letné.

Řečnit mají na dnešním protestu předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek, právník Ondřej Dostál či nezávislá senátorka za kroměřížský obvod Jana Zwyrtek Hamplová.

Předseda PRO Jindřich Rajchl tvrdí, že nespokojenost s koaliční vládou premiéra Petra Fialy (ODS) je velká kvůli inflaci, daňovým úpravám či nedávno schváleným změnám v důchodech. Podle politika je třeba zapojit odbory a vystupňovat nátlak na kabinet složený z ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů.

Policie uvedla, že kvůli sobotní akci chystá standardní bezpečnostní opatření platná při podobných akcích. Strážci zákona hodlají dohlížet na veřejný pořádek, dopravu a její případná krátkodobá omezení během chystaného pochodu.

PRO svolalo podobnou akci na Václavské náměstí již v dubnu, kdy se tisíce lidí vydaly na pochod ke Strakově akademii na Klárově, která je sídlem Úřadu vlády.

Témata:  demonstrace vláda ČR Policie ČR

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy