Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V průmyslovém areálu v Kladně hořely pneumatiky, někdo je úmyslně zapálil

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

V průmyslovém areálu bývalé Poldi v Kladně dnes na několika místech hořely pneumatiky, hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných kvůli vyššímu počtu zasahujících hasičů. Nikdo se nezranil, jako příčinu určil vyšetřovatel hasičů úmyslné zapálení, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Kouř byl vidět v širokém okolí i z některých míst v Praze.

Požár byl hasičům ohlášen v 11:50, hořelo na třech místech, po 12:30 jej dostali pod kontrolu. Na místě ještě pokračují dohašovací práce. "Případ si převezmou policisté," uvedl Sýkora. Jde o zanedbanou část areálu, oheň zasáhl i jednu nízkou budovu, kterou bude nutné strhnout. Jelikož jde o objekt určený k demolici, škoda bude nulová.

Skládka pneumatik v areálu bývalých hutí Poldi hořela i v roce 2018. Tehdy byl vyhlášen třetí poplachový stupeň a dým byl vidět i v deset kilometrů vzdálených místech.

Témata:  požáry hasiči

Související

Aktuálně se děje

26. února 2026 4:00

Zimní počasí ještě nemuselo říct poslední slovo, upozorňují meteorologové

Česko si v těchto dnech užívá předčasné jaro, teploty dokonce mají v tomto týdnu překročit 15 stupňů. Zima ale možná ještě neřekla poslední slovo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) není vyloučeno, že se k nám v březnu dostane chladný vzduch z Arktidy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Předseda SPD Tomio Okamura

Okamura se dočkal. Pozvali jej k Moravcovi, poprvé po devíti letech

Vztahy mezi vládní stranou SPD a Českou televizí se možná blíží k zásadnímu obratu. Po devítileté pauze totiž obdržel předseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura pozvánku do diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Příležitost vystoupit v hlavní politické debatě veřejnoprávní televize dostal na neděli 8. března od nové šéfky dramaturgie Martiny Riebauerové.