Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ulicích bude kvůli opatřením nasazeno 30 tisíc vojáků a policistů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policii bude s kontrolou dodržování nových restrikcí proti šíření koronaviru od úterý pomáhat 3834 vojáků a 270 příslušníků Celní správy. Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu a uzavření dalších obchodů a služeb hlídat od pondělí, od kdy restrikce na tři týdny platí. Dohromady bude nasazeno přes 30.000 lidí, řekl dnes novinářům náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu a uzavření dalších obchodů a služeb hlídat od pondělí, odkdy na tři týdny platí.

Dohromady bude nasazeno 30.000 lidí, řekl dnes novinářům náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Policisté budou hlídkovat na 500 stanovištích na významných dopravních tepnách, která policie vytipovala, uvedl Vondrášek. Na hranicích okresů Cheb, Sokolov a Trutnov, které jsou nyní kvůli šíření nákazy uzavřené, dnes skončí policejní kontroly. Budou zde platit stejná opatření o omezení pohybu jako ve zbytku ČR.

Témata:  Policie ČR Armáda České Republiky koronavirus (coronavirus) COVID-19

Aktuálně se děje

13. srpna 2026 18:31

Lela Ceterová rozprodává majetek. Nutně potřebuje peníze

Manželská roztržka mezi zápasníkem Karlosem Vémolou a Lelou Ceterovou nadále eskaluje. Krátce poté, co Vémola nechal odtáhnout luxusní automobil Mercedes, který jeho manželka využívala k přepravě jejich tří dětí, oznámila druhá strana pořádání osobního bazaru. Na sociálních sítích byl zveřejněn termín akce, na které mají být za poloviční ceny nabízeny věci z jejího šatníku včetně značkových kabelek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.