reklama

Pozitivita testů klesá, stejně jako jejich počet. V úterý je podstoupilo zhruba 7100 lidí, před týdnem jich bylo asi o 500 více. U všech třech typů testů jsou sedmidenní průměry pozitivity v mezitýdenním srovnání nižší. Nejmenší změna nastala u preventivních testů, kde se ale podíl pozitivních výsledků dostal v uplynulém týdnu pod čtyři procenta.

S koronavirem dosud v Česku zemřelo 41.613 lidí. Za posledních sedm dní bylo obětí 55, o týden dříve 88. Při dalších aktualizacích ale obvykle údaje z posledních dní ještě vzrostou. "Vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic," uvedlo ministerstvo.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno téměř 4,2 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví více než 357.000. Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 46 nakažených, takzvané incidenční číslo se snižuje více než tři týdny.

Proti těžkému průběhu covidu může ochránit vakcína. V Česku je proti koronaviru plně očkováno zhruba 6,9 milionu lidí. První posilující dávku má víc než 4,3 milionu očkovaných a druhou téměř 581.000. V úterý zdravotníci aplikovali 10.316 dávek, asi o 2500 méně než minulý týden. Naprostá většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky.