Pokud je nižší než jedna, epidemie zpomaluje. Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní deset nakažených, incidenční číslo se tak snížilo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od loňského března, kdy epidemie v České republice začala, odhalily laboratoře 1,674.183 případů nákazy. Většina lidí se z nemoci vyléčila. S covidem-19 naopak dosud zemřelo 30.372 lidí. V pondělí zemřel s nákazou jeden člověk, stejně jako v neděli. V sobotu byly oběti dvě. Před tím devět dní nikdo s koronavirem v zemi nezemřel. Ministerstvo zatím neeviduje žádnou oběť ani v úterý. Tyto údaje se ale při dalších aktualizacích mohou měnit.

Počet lidí, kteří musí být hospitalizovaní, se v poslední době výrazně nemění. V úterý bylo v nemocnicích s covidem 43 pacientů, o devět méně než před týdnem. V těžkém stavu bylo deset z nich, o tři více než minulé úterý.

Reprodukční číslo je nižší než jedna už 17 dní v řadě. Incidenční číslo, tedy počet případů na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, bylo až do úterý pět dní na hodnotě 11. K dnešku po zaokrouhlení tedy kleslo o jeden případ.

Liší se ale situace v jednotlivých regionech. Nejhůře je na tom Plzeňský kraj, kde na 100.000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 27 nakažených. V Praze má incidenční číslo hodnotu 20, ve středních Čechách a Pardubickém kraji shodně 13. Naopak ve Zlínském a Karlovarském kraji evidují v posledních sedmi dnech na 100.000 obyvatel jen tři nakažené, což je nejméně v zemi.

Laboratoře v úterý provedly přibližně 86.000 testů, asi o 6000 méně než před týdnem. Podíl zjištěných pozitivit u nejpočetnější kategorie testů - preventivních a plošných - proti minulému týdnu nepatrně stoupl na 0,14 procenta. U tzv. epidemiologické indikace testů, kdy jsou lidé testování například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, se podíl pozitivních zvýšil z 0,52 procenta na 0,62 procenta. Podíl potvrzených případů u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou testováni třeba lidé vykazující příznaky, vzrostl z 1,43 na 2,09 procenta.