reklama

Naposledy byl denní nárůst nakažených vyšší než sto poslední dubnový den, od té doby přibývá denně méně než osm desítek případů. Údaje o tom, kolik laboratoře v úterý provedly testů a jaký byl podíl pozitivně testovaných, ministerstvo zatím nezveřejnilo. Celkově bylo zatím v ČR provedeno 318.398 testů včetně opakovaných u jednoho člověka.

Nejvíce nakažených laboratoře zaznamenaly dosud v Praze, a to 1886. Více než 1100 případů hlásí Moravskoslezský kraj. V přepočtu na počet obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji, kde připadá skoro 147 případů na 100.000 lidí. Následuje Praha a Olomoucký kraj. Naopak nejlépe na tom jsou stále jižní Čechy, kde na 100.000 obyvatel připadá zhruba 28 nakažených.

Počet úmrtí s covidem-19 se už téměř měsíc pohybuje denně v jednotkách lidí, za pondělí a úterý je nyní ve statistikách po jednom zemřelém. Nejvíce obětí připadá na 8. duben, kdy s covidem zemřelo 14 lidí. Od 22. března, kdy zemřel v Česku první člověk nakažený koronavirem, byly zatím jen dva dny bez úmrtí, a to 23. březen a 15. duben.

Nejvíce obětí připadá na hlavní město, kde od března zemřelo s covidem 93 lidí, následuje Moravskoslezský kraj se 44 mrtvými. Jedinou oběť dál eviduje Zlínský kraj. Většina obětí připadá podle statistik na seniory, kteří ještě před nakažením trpěli dalšími vážnými zdravotními problémy. Lidí starších než 65 let zemřelo s koronavirem 253. Dvě nejmladší oběti jsou ve věkové skupině od 25 do 34 let.

Lidí, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici, je od pátku méně než 250. Podle údajů k dnešnímu ránu bylo hospitalizováno 230 lidí, o šest míň než předchozí den. Ve vážném stavu bylo 43 pacientů.

Kvůli příznivé epidemiologické situaci vláda postupně uvolňuje opatření, kterými od března dosud bezprecedentním způsobem omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května.

reklama