Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vážná nehoda na D5. Na cestě do Prahy počítejte se zdržením

Na příjezdu do Prahy po D5 došlo k vážné nehodě. (13.11.2024)
Na příjezdu do Prahy po D5 došlo k vážné nehodě. (13.11.2024)
Foto: HZS Středočeského kraje

Vážná nehoda, po které museli hasiči vyprošťovat člověka, zkomplikovala ve středu odpoledne provoz na dálnici D5 ve směru na Prahu. Řidiči musí počítat se zdržením, řeší se také únik barvy z havarovaného vozidla na silnici. 

O nehodě nákladního auta a dodávky, která se stala po půl druhé odpoledne, informovali středočeští hasiči. Ti pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili osobu ve spolupráci s dobrovolnými hasiči z Rudné. 

Jedno z vozidel převáželo barvu, která unikla na dálniční těleso. "Informovali jsme o tom ŽP a jsme v kontaktu s výrobcem barvy a zástupcem ŘSD, kteří řeší odstranění barvy z dálnice. Pro havarované vozidlo míří odtahová služba," dodali hasiči. 

Podle webu dopravniinfo.cz se na dálnici kvůli nehodě vytvořila mnohakilometrová kolona, v níž se řidiči na příjezdu do hlavního města zdrží desítky minut. 

Témata:  dopravní nehody dálnice D5 Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

5. září 2025 18:01

5. září 2025 15:24

5. září 2025 10:14

4. září 2025 19:43

Nečekaný dopad levnějších pohonných hmot. Pomohly srazit inflaci

Míra inflace v Česku činila v srpnu v meziročním vyjádření 2,5 procenta, vyplývá z předběžného údaje, který ČSÚ zveřejnil dnes. Růst hladiny spotřebitelských cen se tak shoduje s odhadem analytiků, zaostává však za předpokladem České národní banky. Ta ve své aktuální prognózy počítala se srpnovou inflací 2,7 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy