Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve čtvrtek přibylo v Česku 54 nakažených koronavirem

Češi se nechávají testovat na covid-19
Češi se nechávají testovat na covid-19
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku přibylo ve čtvrtek 54 potvrzených případů nákazy koronavirem. Za dnešek laboratoře evidují zatím tři nově nakažené, celkem jich v zemi od začátku epidemie bylo 9143. Více než 70 procent lidí se již uzdravilo. Počet úmrtí s nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, stoupl oproti čtvrtečnímu podvečeru o jedno na celkových 319. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 09:00.

Aktuálně se s nemocí potýká 2360 lidí. U většiny infikovaných má nemoc covid-19 jen mírný průběh, počet hospitalizovaných ve čtvrtek klesl na 140 ze středečních 149. V těžkém stavu bylo 19 pacientů, o den dříve to bylo 21. Přes 71 procent hospitalizovaných s koronavirem bylo propuštěno domů.

Denní přírůstky nakažených se v tomto týdnu drží pod šedesátkou, v pondělí přibylo 47 potvrzených případů, v úterý 48 a ve středu 36. Ve čtvrtek laboratoře provedly 5599 testů, zhruba o tisícovku méně než o den dříve. Poměr nakažených k počtu testovaných se tak zvýšil na téměř procento, v předchozích třech dnech dosahoval zhruba 0,6 procenta.

Nejvyšší počet případů nákazy je od začátku epidemie evidován v Praze, a to 2079, tři pětiny lidí se již uzdravily. Druhý je Moravskoslezský kraj s 1562 případy a třetí Středočeský kraj s 1059 infikovanými. Naopak nejméně případů je v Jihočeském kraji a na Vysočině, shodně 185.

Také při zohlednění počtu obyvatel je situace nejhorší v hlavním městě, kde na 100.000 obyvatel připadá téměř 160 nemocných. V Karlovarském kraji je to přes 153 a v Moravskoslezském kraji 130 nemocných na 100.000 obyvatel.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Česká republika

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2026 14:03

Hrady CZ budou i letos. Přibyla zastávka, k hlavním hvězdám patří Landa

Exkluzivní devadesátiminutové prodloužené koncerty Daniela Landy a Mirai, ale také nová zastávka u zámku Hluboká nad Vltavou – i to jsou lákadla 21. ročníku putovního hudebního festivalu Hrady CZ. Organizátoři představují kompletní hudební program svých osmi prázdninových zastávek. Páteční program nabídne koncerty Rybiček 48 či Mig 21, rappera Rytmuse, Trautenberka a dalších, sobota bude patřit zmíněným Mirai a Danielu Landovi, Vypsané fixe či Harleji. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Jarní kolo potravinové sbírky se blíží. Pomoci můžete i vy

Jarní kolo Sbírky potravin se po celém Česku letos uskuteční v sobotu 25. dubna. Největší celonárodní materiální sbírku na pomoc lidem v nouzi navíc symbolicky „vykopne“ fotbalový klub SK Slavia Praha. Pomůže tak rozšířit povědomí o sbírce mezi širokou veřejnost. V den konání sbírky se do akce zapojí více než 3 500 obchodů po celé republice. Veřejnost bude letos moct posílat pomoc také online, a to od 21. dubna do 5. května.