Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragédii, utopil se minimálně jeden člověk

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku se dnes odpoledne topili tři mladíci. Jeden zemřel, další je v kritickém stavu, po třetím policie ještě na místě neštěstí pátrá. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Tragická událost se podle informací ČTK stala po 16:20 u splavu v části Frýdlantu nad Ostravicí nazvané Kamenec. Podle Černohorského se ve splavu řeky topili tři lidé. "Dvě osoby byly z vody vytaženy a resuscitovány. Bohužel i přes pomoc jedna zemřela a druhá je v kritickém stavu. Po třetí osobě pátráme a zjišťujeme další okolnosti této tragické události," řekl.

Podle informací ČTK šlo o tři mladíky ve věku okolo 20 let. Tělo jednoho se našlo u splavu, kde se událost stala. Oživit se ho už nepodařilo. Tělo druhého policisté vytáhli z vody níže po proudu. Tento mladík je podle policie v kritickém stavu v nemocnici.

Po třetím mladíkovi policisté pátrají. Na místě zasahuje i policejní vrtulník s termovizí. Pokud se jej nepodaří najít, bude pátrání pokračovat v sobotu.

Témata:  řeky Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

4. října 2025 22:35

Babiš získal nejvíc preferenčních hlasů. Stanjura ve Sněmovně končí, Spolu řeší rozpad

Letošní sněmovní volby přinesly do Poslanecké sněmovny několik změn. Svůj mandát se sice podařilo obhájit 108 poslancům, mezi které patří například Marek Benda (ODS), ale naopak neuspěl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ani místopředseda Pirátů Jakub Michálek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy