reklama

Nemocnice také odkládají na základě mimořádného opatření neakutní operace, jde například o výměny kyčelních kloubů. Nemocnicím se tak uvolní kapacity oddělení ARO a JIP, která jsou nezbytná i pro pacienty po neakutních operacích.

Například mladoboleslavská nemocnice všechny pacienty, kterých se toto rozhodnutí týká, kontaktovala a pracovníci je podle mluvčí Hany Kopalové informovali o dalším postupu. "Akutní péče a kompletní péče o onkologické pacienty, včetně operací, bude nadále v Klaudiánově nemocnici zajištěna v plném rozsahu," dodala mluvčí.

Od pondělí také v 51 předurčených středočeských školách přijmou děti rodičů, kteří mají zaměstnání v oborech nutných ke zvládnutí covidové situace, tedy například lékaře a sestry. "Budeme rádi, když rodiče nezůstanou doma na ošetřovačce. Nyní je potřeba opravdu každá ruka," uvedla středočeská hejtmanka Petra Pecková na twitteru.

Do škol budou od pondělí 4. ledna chodit jen žáci prvních a druhých tříd základních škol, otevřeny zůstanou také mateřské a speciální školy. Ostatní žáci se opět budou učit distančně.

reklama