Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Studénce hořel motorový vlak, cestující i strojvedoucí ho stihli opustit

Ve Studénce hořel motorový vlak, cestující i strojvedoucí ho stihli opustit
Ve Studénce hořel motorový vlak, cestující i strojvedoucí ho stihli opustit
Foto: Michal Král, EuroZprávy.cz

Na nádraží ve Studénce na Novojičínsku dnes ráno hořelo v motorovém prostoru osobního vlaku. Cestující i strojvedoucí ho ale stihli opustit ještě před příjezdem hasičů. Novinářům to sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen 08:15, na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

"Ještě před příjezdem hasičů vlak bezpečně opustilo všech 25 cestujících a strojvedoucí. Požár byl likvidován jedním vodním proudem zvenku a poté i zevnitř vlaku poklopem v podlaze. Hasiči zasahovali v dýchací technice a využívali termokamery. Uhašeno bylo už za deset minut od příjezdu na místo," uvedl Kozák.

Příčina vzniku požáru se podle něj stále vyšetřuje, škoda zatím nebyla vyčíslena.

Témata:  Moravskoslezský kraj vlaky

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 17:14

Adéla Gondíková má nařízený klid. Lékaři odhalili vážnou nemoc

Borelióza v poslední době přidělala pořádné starosti Vilmě Cibulkové. Nyní se ale ukázalo, že není jedinou herečkou, které byla obávaná nemoc diagnostikována. Charakteristického fleku si u sebe všimla i Adéla Gondíková. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy