Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Větší obchody dnes zůstávají zavřené. Na Den vítězství se vztahuje zákaz

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na středu připadly oba květnové státní svátky. Dnes je Den vítězství, kdy si v Česku připomínáme konec druhé světové války na evropském kontinentu. Jde také o jeden ze svátků, při nichž je zákonem upravena otevírací doba obchodů. 

Od roku 2016 totiž v Česku platí zákon o prodejní době v maloobchodě, jehož hlavním záměrem je úprava prodejní doby v maloobchodě tak, aby byl v prodejnách nad 200 metrů čtverečních stanoven zákaz prodeje ve vyjmenované svátky. Ten se vztahuje i na jeden z květnových svátků.

Zatímco minulý týden na Svátek práce, který připadl na 1. května, zůstaly obchody otevřené, tentokrát je to jinak. Pro Den vítězství platí omezení, takže prostorově větší prodejny budou dnes mimo provoz.

Dalšími svátky v pořadí budou ty červencové, které na sebe bezprostředně navazují. Na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v pátek 5. července ani na Den upálení mistra Jana Husa o den později se zákaz nevztahuje. 

Témata:  obchody

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy