Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většina poboček sázkových kanceláří v ČR zůstává otevřených

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Většina poboček sázkových kanceláří v Česku zůstává otevřených. Firmy se snaží zachovávat maximum bezpečnostních opatření kvůli šíření koronaviru. Uvedli to zástupci sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. U kurzových sázek je jich téměř 93 procent uzavřeno na internetu. Jejich provozovatelé museli zavřít pobočky v barech a restauracích. Většinu prodejní sítě má otevřenu také Sazka.

"Provoz našich klasických poboček jsme zatím nemuseli zastavit. Většina poboček tak zůstává i nadále otevřena v rámci své stanovené provozní doby, ale samozřejmě při splnění všech dalších obecně závazných zejména hygienických podmínek provozu v době aktuálně vyhlášeného nouzového stavu," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Mluvčí Chance Markéta Světlíková doplnila, že firma se snaží udržet provoz poboček, ale v případě nedostatku personálu kvůli onemocnění nebo uzavření škol jejich provoz upraví. "Ve výjimečných případech provoz některé pobočky můžeme dočasně omezit. Vzhledem k vývoji šíření koronaviru a s ohledem na kroky státních orgánů budeme přijímat taková aktuální opatření, která přispějí ke zdraví a bezpečí všech našich zákazníků a zaměstnanců," doplnila Světlíková. Chance je dceřinou společností Tipsportu.

Fortuna podle mluvčího Petra Šraina služby nabízí v různých typech provozů, přičemž vládní nařízení se na některé vztahují, na jiné nikoliv. "Snažíme se dodržovat maximum bezpečnostních opatření, apelujeme na zákazníky, aby preferovali online komunikaci s námi. Na druhou stranu jim v rámci možností chceme umožnit přístup k sázkovým účtům potažmo vlastním penězům. Aktuálně evidujeme přerušení provozu na zhruba 40 procentech našich obchodních míst," uvedl dále Šrain.

Podle mluvčího Sazky Václava Friedmanna firma v souvislosti s restrikcemi vlády provádí soubor opatření, která umožní zákazníkům přístup k jejím produktům. "Většina prodejní sítě zůstává otevřena, stejně jako v první vlně sledujeme zvýšený zájem o online hraní loterií a her," dodal Friedmann.

Témata:  COVID-19 koronavirus sázení život

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy