Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většina poboček sázkových kanceláří v ČR zůstává otevřených

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Většina poboček sázkových kanceláří v Česku zůstává otevřených. Firmy se snaží zachovávat maximum bezpečnostních opatření kvůli šíření koronaviru. Uvedli to zástupci sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. U kurzových sázek je jich téměř 93 procent uzavřeno na internetu. Jejich provozovatelé museli zavřít pobočky v barech a restauracích. Většinu prodejní sítě má otevřenu také Sazka.

"Provoz našich klasických poboček jsme zatím nemuseli zastavit. Většina poboček tak zůstává i nadále otevřena v rámci své stanovené provozní doby, ale samozřejmě při splnění všech dalších obecně závazných zejména hygienických podmínek provozu v době aktuálně vyhlášeného nouzového stavu," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Mluvčí Chance Markéta Světlíková doplnila, že firma se snaží udržet provoz poboček, ale v případě nedostatku personálu kvůli onemocnění nebo uzavření škol jejich provoz upraví. "Ve výjimečných případech provoz některé pobočky můžeme dočasně omezit. Vzhledem k vývoji šíření koronaviru a s ohledem na kroky státních orgánů budeme přijímat taková aktuální opatření, která přispějí ke zdraví a bezpečí všech našich zákazníků a zaměstnanců," doplnila Světlíková. Chance je dceřinou společností Tipsportu.

Fortuna podle mluvčího Petra Šraina služby nabízí v různých typech provozů, přičemž vládní nařízení se na některé vztahují, na jiné nikoliv. "Snažíme se dodržovat maximum bezpečnostních opatření, apelujeme na zákazníky, aby preferovali online komunikaci s námi. Na druhou stranu jim v rámci možností chceme umožnit přístup k sázkovým účtům potažmo vlastním penězům. Aktuálně evidujeme přerušení provozu na zhruba 40 procentech našich obchodních míst," uvedl dále Šrain.

Podle mluvčího Sazky Václava Friedmanna firma v souvislosti s restrikcemi vlády provádí soubor opatření, která umožní zákazníkům přístup k jejím produktům. "Většina prodejní sítě zůstává otevřena, stejně jako v první vlně sledujeme zvýšený zájem o online hraní loterií a her," dodal Friedmann.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 sázení život

Související

Aktuálně se děje

5. února 2026 8:28

Zdeněk Svěrák letos oslaví kulatiny. Existuje plán pro narozeninový den

Česko letos oslaví významné jubileum jedné z nejvýraznějších postav naší umělecké scény. Zdeněk Svěrák sice bude mít devadesátiny až v březnu, ale Český rozhlas se rozhodl na ně upozornit už nyní. Chystá totiž jednu zajímavou akci. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Výbuch boxu v Hnojníku

Exploze boxu v Hnojníku: 18letý podezřelý dopaden

Víkendová exploze výdejního boxu zásilkové služby v obci Hnojník na Frýdecko-Místecku je objasněna. Policie ve čtvrtek oznámila, že za zničením zařízení stojí osmnáctiletý mladík, kterého kriminalisté dopadli po několika dnech intenzivního vyšetřování. Mladý muž je nyní stíhán pro poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování.