"Provoz našich klasických poboček jsme zatím nemuseli zastavit. Většina poboček tak zůstává i nadále otevřena v rámci své stanovené provozní doby, ale samozřejmě při splnění všech dalších obecně závazných zejména hygienických podmínek provozu v době aktuálně vyhlášeného nouzového stavu," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Mluvčí Chance Markéta Světlíková doplnila, že firma se snaží udržet provoz poboček, ale v případě nedostatku personálu kvůli onemocnění nebo uzavření škol jejich provoz upraví. "Ve výjimečných případech provoz některé pobočky můžeme dočasně omezit. Vzhledem k vývoji šíření koronaviru a s ohledem na kroky státních orgánů budeme přijímat taková aktuální opatření, která přispějí ke zdraví a bezpečí všech našich zákazníků a zaměstnanců," doplnila Světlíková. Chance je dceřinou společností Tipsportu.

Fortuna podle mluvčího Petra Šraina služby nabízí v různých typech provozů, přičemž vládní nařízení se na některé vztahují, na jiné nikoliv. "Snažíme se dodržovat maximum bezpečnostních opatření, apelujeme na zákazníky, aby preferovali online komunikaci s námi. Na druhou stranu jim v rámci možností chceme umožnit přístup k sázkovým účtům potažmo vlastním penězům. Aktuálně evidujeme přerušení provozu na zhruba 40 procentech našich obchodních míst," uvedl dále Šrain.

Podle mluvčího Sazky Václava Friedmanna firma v souvislosti s restrikcemi vlády provádí soubor opatření, která umožní zákazníkům přístup k jejím produktům. "Většina prodejní sítě zůstává otevřena, stejně jako v první vlně sledujeme zvýšený zájem o online hraní loterií a her," dodal Friedmann.