Teplota na Sněžce dnes ráno klesla ke čtyřem stupňům nad nulou a postupně k poledni vzrostla na osm stupňů Celsia. Pocitová teplota však byla kvůli větru výrazně nižší. Pozdě odpoledne, kdy Sněžku již nezahalovaly mraky, se pocitová teplota pohybovala kolem 1,5 stupně. Po poledni a pak kolem 16:00 v Krkonoších pršelo.

Spodní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu zůstal v provozu. Když je horní úsek lanovky mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku je v letní sezoně v provozu od 08:00 do 19:00.

U nedaleké hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno polojasno a pět stupňů nad nulou. Vál západní vítr o rychlosti 14 kilometrů za hodinu, uvedla na webu Horská služba Krkonoše.

Sněžka s výškou 1603 metrů má z hlediska meteorologie v Krkonoších výjimečné postavení. "Je to v podstatě tyč vystrčená do volné atmosféry. Už na Luční boudě jsme oproti Sněžce na polovičních hodnotách (rychlosti větru)," uvedli dříve meteorologové. Klima na Sněžce je navzdory nevelké nadmořské výšce považováno za arktické a velehorské.