reklama

O znovuzavedení roušek se podle Stárka mluví alespoň dva týdny a členové AHR se celou dobu domáhají bližších informací. "Nechceme kritizovat vládní opatření na ochranu zdraví, ale jejich předčasné zveřejňování způsobuje paniku," řekl. Technickou část a výsledek jednání ministerstva a epidemiologů by navíc před konečným ustanovením měla mít možnost připomínkovat profesní sdružení. Organizací podle Stárka není tolik, aby musel být problém dát jim prostor pro krátké vyjádření z praxe.

Stárek připustil, že zatím má jen prvotní informaci o tom, že roušky nebudou povinné od 1. září v restauracích, změnu opatření zatím nečetl. Na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví podle něj ale nebylo jasně řečeno, jaká nařízení bude nutné dodržovat v hotelech a hotelových restauracích. Situace je pro podnikatele proto podle něj znovu velmi nepřehledná a komplikovaná.

Mít zakrytá ústa a nos nebude od září potřeba v obchodech, restauracích a službách pro zákazníky, jako jsou kadeřnictví a pedikúra. Znovu se epidemická situace zhodnotí koncem září, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Změny oznámil pouhý den poté, co pravidla pro nošení roušek představil. Od 1. září tak bude nošení roušek povinné v hromadné dopravě, na úřadech a ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Nutné budou také u říjnových krajských a senátních voleb.

reklama