reklama

V rámci těchto změn vláda navrhuje, aby lékaři mohli zůstat na pracovišti 24 hodin s standardními přestávkami, což by zahrnovalo kombinaci směn a přesčasů. Po uplynutí 24 hodin by však měli mít nárok na den volna. Tato změna reaguje na potřeby zdravotníků a má poskytnout flexibilitu při organizaci pracovní doby.

Vláda dnes také schválila strategii digitalizace do roku 2030, která si klade za cíl posílit digitální gramotnost občanů, rozšířit infrastrukturu, podpořit digitální transformaci firem a zvýšit dostupnost státních služeb prostřednictvím internetu. Informaci novinářům poskytl vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš ze strany Piráti.

Strategie vychází z evropského rámce a sleduje unijní cíle pro dosažení digitální transformace ekonomiky. Pravidelná evaluace ze strany Evropské komise umožní hodnocení české strategie a poskytování doporučení pro případné úpravy, jak je běžné i u strategií ostatních členských zemí EU.

Implementace této strategie by měla přispět k celkovému rozvoji digitální sféry v České republice a zajistit, že občané budou lépe vybaveni pro využívání moderních technologií. Zároveň se očekává, že digitální transformace firem a rozvoj infrastruktury povedou k dalšímu ekonomickému růstu. Vláda tímto krokem reaguje na současné trendy v oblasti digitalizace a snaží se připravit Českou republiku na budoucnost digitálního věku.