Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda v neděli mimořádně zasedne kvůli bezpečnostní situaci

Vláda ČR
Vláda ČR
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Vláda se v neděli ve 12:30 mimořádně sejde, aby jednala o aktuální bezpečnostní situaci vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině. Dnes večer to oznámil Úřad vlády. Bližší informace o obsahu jednání zatím nejsou známy.

Premiér Petr Fiala (ODS) má v neděli v plánu ještě v 11:00 vystoupit v diskusním pořadu televize CNN Prima a po 14:00 má vystoupit na demonstraci na podporu Ukrajiny na Václavském náměstí v Praze. Kvůli situaci na Ukrajině se v neděli také sejde krizový štáb ministerstva zahraničních věcí. O svých závěrech má informovat veřejnost v odpoledních hodinách.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se podle tiskového odboru ministerstva vnitra nedělní schůze nezúčastní. V 15:00 bude v Bruselu přítomen mimořádnému jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie, kteří se budou bavit o očekávaném přílivu uprchlíků z Ukrajiny.

O aktuální situaci na Ukrajině hovořil dnes premiér Fiala s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a obsahem hovoru byla i konkrétní pomoc. Vláda už dnes rozhodla o poskytnutí zbraní Ukrajině z armádních skladů. Ministerstvo vnitra také předložilo svojí nabídku zbraní pro ukrajinskou stranu. Vládní úřady řeší další pomoc hlavně pro Ukrajince, kteří kvůli bezpečí prchají do Česka. Od neděle by měl také začít fungovat informační systém pod ministerstvem vnitra, který bude zprostředkovávat nabídku a poptávku po ubytovacích kapacitách pro uprchlíky a také humanitární pomoc.

Témata:  válka na Ukrajině vláda ČR

Související

Aktuálně se děje

22. května 2026 14:03

Daniel Křetínský to tajil rok. Teď se s ním blondýnka konečně veřejně ukázala

Češky mohly ještě v posledních dnech žít v omylu a myslet si, že jeden z našich nejbohatších mužů je k mání. Pak ale přišla narozeninová oslava moderátora Leoše Mareše, která ukázala, jak to s Danielem Křetínským doopravdy je. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Na povrch vyplývá temná minulost ministra Klempíře. StB údajně udal i vlastní přítelkyni

Minulost současného ministra kultury Oty Klempíře spojená s komunistickou tajnou policií začíná vyplouvat na povrch v mnohem konkrétnějších obrysech. Skutečnost, že nynější šéf rezortu kultury spolupracoval s StB, sice není úplnou novinkou, jelikož se k tomuto životnímu období sám veřejně přiznal již v roce 2019 v pořadu Prostor X, nová zjištění publicistického pořadu Reportéři ČT však odhalují dosud neznámé a velmi kontroverzní detaily jeho tehdejších schůzek s řídícími agenty.