Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlak na Strakonicku srazil a usmrtil dva lidi

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

"Na místě tragické události u Bělčic na Strakonicku zasahují složky IZS. Po střetu vlaku s lidmi jsou na místě dva mrtví a dva těžce zranění lidé," uvedla policie s tím, že podrobnosti zveřejní po zjištění bližších okolností.

Hasiči sdělili, že k neštěstí došlo u místní části Závišín. Na místo vyslali profesionální jednotku z Blatné. "Velitel zásahu si vyžádal psychologa a tým posttraumatické péče HZS Jihočeského kraje," napsali na sociální síti X.

Provoz na trati byl přerušen. Podle webu Českých drah se kvůli probíhajícímu vyšetřování počítá s omezením do 14. hodiny. V úseku mezi Bělčicemi a Blatnou je zajištěna náhradní autobusová doprava.

Témata:  nehody vlaků vlaky

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 8:55

Václav Neckář učinil po smrti syna bolestivé rozhodnutí. Pohřeb nebude

Zpěvák Václav Neckář se po náhlém úmrtí svého jediného syna Václava rozhodl, že klasický pohřeb neproběhne. Dvaapadesátiletý syn zemřel začátkem týdne v důsledku celkové sepse organismu. Rodina zvolila cestu zpopelnění bez smutečního obřadu, což Blesku potvrdili nejbližší spolupracovníci známého interpreta.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy