Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlaky na řadě míst nemohou jezdit. Důvodem je víkendové počasí

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Deštivé počasí během uplynulého víkendu způsobilo potíže v železniční dopravě. Kvůli sesuvům půdy či podmáčení tratí nejezdí vlaky na západě či severu Čech. Dnes přitom opět hrozí bouřky s přívalovými srážkami.

Správa železnic už v neděli informovala, že přívalový déšť přerušil železniční spojení Plzně a Českých Budějovic. Provoz musel být zastaven v úseku mezi Plzní-Koterovem a Starým Plzencem.

"Extrémní množství vody přitékající z okolí způsobilo sesuvy svahů a narušilo i násep trati. V pondělí lokalitu prozkoumá povolaný geotechnik a určí rozsah nezbytných oprav. Podle výsledku také zpřesníme výhled obnovení provozu," uvedli železničáři na síti X.

V neděli večer došlo k zastavení provozu kvůli podmáčené trati mezi stanicemi Žalhostice a Lovosice. Zavedena byla náhradní autobusová doprava. České dráhy podle informací na webu počítají s omezením provozu až do půlnoci ze středy na čtvrtek. 

I v pondělí se navíc mohou vyskytnout další bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Hrozí od pravého poledne do 20:00 na většině území s výjimkou severních a severozápadních Čech. Doprovázet je budou přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů a menší kroupy. 

Témata:  vlaky počasí

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy