reklama

"Za situace, kdy vláda nedoporučuje vycestovat, tak aby třetí nejvyšší ústavní činitel někam jel, není úplně nejlepší nápad," uvedl Vondráček.

Bezpečnostní rada státu v úterý nedoporučila cesty do severní Itálie, konkrétně do regionů Lombardie a Benátsko. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes uvedl, že v severoitalských horských střediscích, která navštěvují čeští lyžaři, zatím nebyl výskyt nového typu koronaviru potvrzen. Na severu Itálie dosud zemřelo na následky nového koronaviru 12 lidí, nakažených je více než 370.

Případným omezováním služebních zahraničních cest poslanců a sněmovních výborů se dolní komora nezabývala. "Organizační výbor se kvůli tomu nesešel. Záleží na postoji jednotlivých výborů a poslanců," podotkl Vondráček. V březnu by měl předseda Sněmovny jet s delegací do Arménie a Gruzie, což jsou v současnosti bezpečné destinace. "Uvidíme, jak to bude vypadat za tři týdny," dodal.

Nový typ koronaviru se šíří od loňského prosince z Číny a zabil od té doby přes 2700 lidí, většinu v této zemi. V Česku koronavirus zatím zaznamenán nebyl.

reklama