reklama

"Balistická expertiza prokázala shodu zbraně, která byla použita v Klánovickém lese, se zbraní, která byla nalezena v domě, kde bydlel střelec z univerzity," uvedla policie už před Vánoci na sociální síti X.

Pražská policie se ke spojitosti s případem dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese vyjádřila na páteční dopolední tiskové konferenci. Vedoucí oddělení vražd Aleš Strach prozradil, že útočník z FF UK byl v okruhu podezřelých v této kauze. Podezřelých však byly tisíce, zdůraznil.

Policejní prezident Martin Vondrášek se o možné spojitosti zmínil den po útoku na fakultě. "Velice vážně pracujeme s verzí, která v tuto chvíli je velmi reálná, že útočník z Filozofické fakulty má na svědomí i dvě oběti v Klánovickém lese," uvedl na čtvrtečním večerním brífinku.

Novinářům tehdy sdělil, že není známá jakákoliv vazba útočníka k obětem dvojnásobné vraždy, tedy dospělému muži a malému dítěti, ani k místu činu. "V tuto chvíli jsem přesvědčen, že to byly zcela náhodně vybrané oběti," konstatoval.

To, že zbraň nalezená v místě bydliště střelce z budovy Filozofické fakulty UK byla použita při dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese, potvrdila to balistická expertiza, uvedla v pátek policie. Při prohlídce domu v Hostouni na Kladensku také našla minulý týden dopis, ve kterém se útočník z filozofické fakulty přiznal k dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese, uvedl Deník N.

K dvojnásobné vraždě došlo předminulý týden v pátek, policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Svědkyně uvedla, že v klánovickém lesním porostu zaslechla několik výstřelů a objevila dvě mrtvá těla.