reklama

Policie na síti X uvedla, že na případu pracují desítky nejzkušenějších kriminalistů, které posílili lidé z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování policejního prezidia. Nyní probíhá obsáhlé a detailní vyhodnocení všech zajištěných stop, což je časově náročný úkon.

Místní obyvatelé byli zároveň upozorněni na zvýšenou přítomnost strážců zákona v okolí Klánovického lesa. "Do Klánovic jsme vyslali policejní hlídky a kolegy na koních, kteří v rámci posíleného výkonu na oblast dohlíží a zajišťují tam bezpečnost," dodala policie.

"Dosud jsou v Klánovicích vidět vozy české policie, které projíždějí či jen postávají u Klánovického lesa. Klánovičtí hltají každou informaci o páteční tragédii, ale policie je v rámci vyšetřování skoupá na bližší informace," uvedl o uplynulém víkendu pro EuroZprávy.cz jeden z místních obyvatel, který si nepřál být jmenován.

Dodal, že i samotný vstup do lesa je aktuálně velkým předmětem diskusí na sociálních sítích. Policie podle místních obyvatel vyslýchala i některé sousedy, kteří bydlí v nejbližším okolí nálezu dvou mrtvých těl. "Policisté prohledávali místní ubytovnu, kde bydlí především cizinci," dodal obyvatel Klánovic.

K dvojnásobné vraždě došlo v pátek odpoledne, policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Svědkyně uvedla, že v klánovickém lesním porostu zaslechla několik výstřelů a objevila dvě mrtvá těla. Prvotní informace pak sice hovořily o tom, že nehrozí další nebezpečí, následně ale na místo přiletěl vrtulník s termovizí kvůli probíhajícímu pátrání. Oběťmi jsou muž a malé dítě.