Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbuch domu na Prostějovsku nepřežil jeden člověk

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Otinovsi na Prostějovsku došlo ve čtvrtek po poledni k výbuchu domu, který poškodil i další budovy v okolí. Explozi nepřežila jedna osoba. Policie prověřuje případ pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Policie o zásahu v obci nacházející se západně od Prostějova informovala krátce po 13. hodině. Na místo vyrazilo také osm hasičských jednotek, jejichž členové museli likvidovat požár střešní konstrukce a přístaveb.

Na místě byla po výbuchu nalezena jedna osoba bez známek života. "Smrtelné zranění utrpěl muž, který zde měl provozovnu se zábavní pyrotechnikou," uvedli policisté. Místo následně ohledali jejich kolegové pyrotechnici.

Policie později odpoledne na sociální síti X uvedla, že případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Témata:  výbuch Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

18. února 2026 21:03

Čína zadržuje českého studenta. Zeman požádal Peking o jeho propuštění

Bývalý prezident Miloš Zeman se ve své nové kanceláři sešel s velvyslancem Čínské lidové republiky v České republice Feng Biaem. Během setkání převzal srdečné pozdravy od čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, kterého označil za svého přítele. Velvyslanec při této příležitosti zdůraznil význam strategického partnerství mezi oběma zeměmi a potvrdil, že čínská strana má velký zájem o novou etapu rozvoje vzájemné spolupráce.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy