Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Witowská končí v České televizi, kde působila přes 20 let

Světlana Witowská
Světlana Witowská
Foto: Česká televize

Moderátorka Světlana Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let. Od listopadu se rozhodla začít novou etapu, oznámila dnes veřejnoprávní televize bez dalších podrobností na twitteru. Připojila vyjádření Witowské, v němž poděkovala divákům za přízeň, kolegům za skvělých dvacet let života a vedení České televize za důvěru.

ČT připomněla, že Wittowskou vídali diváci ve zpravodajských relacích Události, Události, komentáře a Interview ČT24 nebo při prezidentském duelu v roce 2018 mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Witowská před dvěma lety oznámila, že z časových důvodů končí v hlavních zpravodajských pořadech ČT, tedy v Událostech a v Událostech, komentářích. Rozhodla se více věnovat rodině a vrátila se k moderování podvečerního pořadu Interview ČT24.

V médiích pracuje Witowská od 90. let. Kromě České televize působila také v televizi Prima, ČTK nebo Mladé frontě Dnes. V roce 2018 získala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského.

Z prvního manželství se sportovním komentátorem Robertem Zárubou má syna Viktora. Z druhého manželství s nynějším ředitelem pražského dopravního podniku Petrem Witowským má syna Filipa.

Témata:  Světlana Witowská

Související

Aktuálně se děje

15:10

4:00

Letní počasí se tento týden nevrátí. Hrozí naopak mrazy

Letní počasí se tento týden do Česka nevrátí. Zatímco přes den v maximech teploty nepřekročí 25 stupňů, v noci může podle ČHMÚ.cz ještě naopak mrznout.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Marihuana

Komentář

Světový den marihuany: Aneb když kulturní symbol narazí na politickou moc

Marihuana už dávno není jen symbolem rebelie nebo svobody – stala se politickým nástrojem, kulturním hnutím i předmětem vážných debat o právu, zdraví a odpovědnosti. Zatímco v některých zemích už je její legálnost běžnou realitou, jinde stále budí vášně. A v Česku? Tam pomohla vyšvihnout do sněmovny Piráty, ale také ukazuje, jak těžké je přejít od kampaní k systémové změně.