reklama

Nárůst nakažených o 11 je i mezi sobotní půlnocí a dnešním podvečerem, pokračuje tak trend nízkých denních přírůstků z posledních dnů. V sobotu počet nově potvrzených případů klesl až na 18, kde byl i před týdnem, kdy šlo o minimum od 9. března. Zároveň byl ale sobotní počet testů nejnižší za šest dní. Počet testovaných za dnešek ministerstvo oznámí v pondělí ráno, stejně jako údaj, jaké procento nemocných mezi nimi bylo. V sobotu tento podíl klesl pod půl procenta.

Po odečtení uzdravených a zemřelých od celkového počtu nakažených je v Česku aktuálně 3361 nemocných, číslo nadále zvolna klesá. Postupně ubývá také lidí, kteří jsou kvůli nemoci hospitalizovaní. V nemocnicích v sobotu s covidem-19 zůstávalo 239 lidí, 40 bylo ve vážném stavu. Obě čísla byla nejnižší od konce března.

Případů nemoci covid-19 je nejvíc v Praze, dnes večer to bylo 1835. Podle počtu druhý Moravskoslezský kraj eviduje 1146 nakažených. Na Vysočině a v Jihočeském kraji se množství nemocných nadále drží pod 180.

V jižních Čechách je i nejméně infikovaných na 100.000 obyvatel, údaj zde zůstává pod 28. Nejvíce se s nemocí potýkají v Karlovarském kraji, kde evidují víc než 144 lidí s prokázaným covidem-19 na 100.000 obyvatel.

Zemřelých s koronavirem má nejvíc Praha, 92 úmrtí je víc než dvojnásobek počtu ve druhém Moravskoslezském kraji. Tam s nemocí zemřelo 43 lidí. Zlínský kraj zaznamenal jedinou oběť, nejméně mezi regiony.

První tři případy koronaviru v Česku byly odhaleny 1. března, první úmrtí je z 22. března. Díky zlepšování situace v posledních týdnech vláda postupně ruší zavedená omezení. V pondělí se tak mohou po dvouměsíční pauze opět otevřít obchodní centra, venkovní zahrádky restaurací, ale také třeba kadeřnictví. Povoleny budou rovněž akce do 100 lidí, což se týká jak návštěv divadel, kin či muzeí, tak i mší či sportovních tréninků. Pro deváťáky a maturanty se otevřou školy.

reklama