"Je nepochybné, že obžalovaná se dopustila zvlášť závažného zločinu vraždy, jehož předmětem bylo bezbranné dítě," konstatoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka. Podle soudu ale nebyl skutek spáchán nijak výjimečným způsobem, uložení vyššího trestu by tak nebylo na místě. Ženě podle něj výrazně polehčilo právě to, že se už na počátku doznala a spolupracovala s policií.

Žena zdravého chlapce porodila loni v květnu v nebytových prostorách v Praze 4. Dítě po porodu podle spisu začala škrtit a následně ho zabalila do igelitového pytle. Místo, kde porodila, pak uklidila a usnula.

Tělo dítěte druhý den žena odvezla do lesa v Praze 5, kde bydlela spolu s dalšími lidmi ve stanu. Svým známým podle obžaloby řekla, že dítě porodila v nemocnici a stará se o něj její matka. Ti tomu ale neuvěřili a po několika dnech věc oznámili policii.

Žena u pražského městského soudu prohlásila vinu, dokazování se tedy soustředilo jen na výši uloženého trestu. Obžalovaná nedokázala vysvětlit, proč dítě nedala do babyboxu, když o jejich existenci věděla. Před porodem užila pervitin. "Chtěla jsem se omluvit, čin jsem nespáchala schválně, byla jsem ovlivněná drogami," řekla dnes. Soud ženě kvůli závislosti uložil také protidrogové léčení.

Státní zástupce v odvolání, které soud zamítl, žádal, aby soud ženě uložil přísnější trest. Poukázal mimo jiné na způsob usmrcení dítěte. Podle obhájce ženy ale městský soud při ukládání trestu správně přihlédl k tomu, že se doznala a svého činu upřímně litovala. Vyšší trest by podle něj byl nepřiměřeně přísný.

reklama