Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za výbuch v domě na Znojemsku mohl unikající plyn

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Středeční výbuch, který srovnal se zemí dům v Suchohrdlech na Znojemsku a připravil o život jednu osobu, zapříčinil unikající plyn. Zjistila to jihomoravská policie, která pokračuje ve vyšetřování tragické události.

Hasiči o zásahu v Suchohrdlech, které leží čtyři kilometry severně od Znojma, informovali ve středu po 21. hodině. Obětí exploze se stal pětadvacetiletý muž, další osoba se v sutinách nenacházela. Vyšetřováním události se téhož dne začala zabývat policie.

"Podle kriminalistů a vyjádření přizvaných odborníků dospěli vyšetřovatelé ke zjištění, že výbuch v rodinném domku v Suchohrdlech způsobil unikající plyn," uvedl dnes policejní mluvčí Bohumil Malášek. "V domě bylo manipulováno s připojením k instalovaným spotřebičům," doplnil.

Kriminalisté nadále zjišťují okolnosti výbuchu, pomoci by jim měly odborné posudky. Znojemští policisté událost prověřují jako obecné ohrožení z nedbalosti a usmrcení z nedbalosti. V případu byla také nařízena soudní pitva.

Témata:  výbuch Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

2. září 2025 11:41

Tajemství hrobu Karla Heřmánka (†76) je konečně odhaleno

Rok uplynul na konci srpna od nečekaného úmrtí Karla Heřmánka, který si sám vzal život na střelnici ve středních Čechách. Ani po posledním rozloučení se veřejnost nedozvěděla, kam rodina uložila legendárního herce k poslednímu odpočinku. Po dvanácti měsících je snad konečně jasno. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy