Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záchranáři zasahovali na dostizích v Pardubicích. Kůň zranil dítě

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: CzechTourism.com

Při dostizích v Pardubicích ve středu odpoledne vběhl kůň bez jezdce do diváckého prostoru. Nejméně dva lidé utrpěli zranění. Dítě převezli záchranáři i s matkou do nemocnice, muže ošetřili na místě, informovala policie. Podle pořadatele šlo o nešťastnou událost.

Kůň během dostihu ztratil jezdce, následně přeskočil plot a vběhl mezi lidi před tribunou, která je oddělena živým i klasickým plotem. Zvíře ale překážky překonalo. Pořadatelé zdůraznili, že s žokejem na hřbetu by se nic takového nestalo.

Záchranáři pro zpravodajskou agenturu ČTK potvrdili, že jedno dítě utrpělo lehké zranění v horní polovině těla a bylo za doprovodu matky převezeno do pardubické nemocnice. 

Na pardubickém závodišti se dnes konal tradiční sváteční mítink na úvod crossové sezóny. Přímý přenos vysílala Česká televize, vrcholem akce byla Cena města Pardubic - Úvodní cross country Koroka. 

Témata:  dostihy Pardubický kraj záchranáři

Aktuálně se děje

21. května 2024 16:12

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy