reklama

Laboratoř Stafila na českobudějovickém Senovážném náměstí patřící pod AeskuLab má rezervační systém, kde se lidé objednávají v tříminutových intervalech. Dnes se mohli testovat od 08:00 do 12:00. Do 11:00 přišlo 61 lidí. "Standardně máme otevřeno čtyři hodiny v pondělí, úterý a čtvrtek, na antigenní testy, kdy máme každý den osmdesát lidí. Dnes to vypadá, že to bude podobně," řekla Bláhová. Zájem měli jak pendleři, tak normální občané, v poměru asi půl na půl.

Jihočeský kraj nabídl ve čtvrtek pendlerům, že se mohou v neděli otestovat v některých jihočeských nemocnicích. Rakousko o den později povinné testy odvolalo, nemocnice ale možnost testovat se nechaly. Patří k nim i strakonická, jež dnes nabízí testy do 18:00.

"Byli přihlášeni pendleři, kteří jezdí do Německa. Bylo tam extrémně přihlášených, sto dvacet, sto třicet lidí. Když to Rakousko zrušilo, tak jsem zvědavý, kolik jich přijde, protože moc se jich neodhlašovalo," řekl Fiala.

Hygienici v jižních Čechách zaznamenali k sobotnímu večeru 384 nových případů koronaviru, o jeden víc než minulou sobotu. Laboratoře otestovaly 814 vzorků. Počet pozitivních klesl proti pátku o 60 na 4915 lidí. Vyléčilo se 435 nemocných, devět zemřelo.

reklama