Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zákony postihující lidi z komunity LGBT+ jsou podle papeže nespravedlností

Papež František
Papež František
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Zákony postihující lidi z LGBT+ komunity jsou podle papeže Františka hříchem a nespravedlností. Lidé s homosexuálními sklony jsou děti boží a církve by se jim měly otevřít, míní. Hlava katolické církve to řekla dnes v letadle při návratu do Vatikánu z návštěvy Jižního Súdánu, který je podle agentury AP jednou ze 67 zemí světa, která homosexualitu trestně postihuje.

"Kriminalizovat lidi s homosexuálními sklony je nespravedlnost," uvedl papež, který takový přístup odsoudil spolu s nejvyšším duchovním anglikánské církve, arcibiskupem Justinem Welbym, i vysokým představitelem Skotské církve Iainem Greenshieldsem. František také zopakoval své přesvědčení, že by rodiče nikdy neměli vyhazovat děti z domu proto, že jsou homosexuály. Je to podle něj hřích.

AP uvádí, že v 11 zemích světa nadále za homosexualitu hrozí trest smrti. Podle aktivistů z komunity LGBT+ přitom její členové často čelí ústrkům, diskriminaci a násilí i v zemích, kde jejich sexuální orientace formálně trestná není.

Papež se v letadle také zmínil o svých dalších cestovních plánech. Rád by v září navštívil Mongolsko. Podle agentury Reuters by to byla první návštěva jakéhokoliv papeže v této asijské zemi, kde žije méně než 1500 katolíků. Příští rok by pak chtěl zavítat do Indie.

Letos Františka ještě čekají již dříve oznámené návštěvy Portugalska a Francie.

Témata:  Papež František LGBT+ (seskupení lesbických, gayů, bisexuálů a transgender jedinců spojených společnou kulturou a sociálními hnutími)

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 9:48

Bruce Willis už nepotřebuje slova. Spekuluje se o zhoršení zdravotního stavu

Bruce Willis v březnu oslavil 70. narozeniny, ale žádného dárku ve formě zlepšení zdravotního stavu se nedočkal. Naopak, ze Spojených států amerických přicházejí zprávy o tom, že se mělo hollywoodskému herci přitížit. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.