Papež František

Papež František

Kreml považuje papežovu výzvu k jednáním o míru za pochopitelnou

Svět

Kreml chápe výzvu papeže Františka k jednáním o ukončení války na Ukrajině jako pochopitelnou a tvrdí, že Rusko je připraveno usednout ke jednacímu stolu. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov však zároveň upozornil, že Kyjev tato jednání vyloučil kvůli svému nesprávnému přesvědčení o možné porážce Ruska ze strany Západu.

Papež František

Papež apeloval na ukončení všech konfliktů na světě

Svět

Papež František v dnešním poselství Urbi et orbi vyslovil bolest kvůli obětem vpádu palestinského teroristického hnutí Hamás. Zároveň vyzval k ukončení bojů a k vyřešení humanitární krize v Pásmu Gazy. Radikálové by měli podle svatého otce propustit veškerá zbývající rukojmí.

Papež František

Nebudeme-li jednat, počasí bude poškozovat životy milionů lidí, řekl papež

Svět

Papež František ve čtvrtek oznámil, že se léčí z akutního zánětu průdušek, a byl proto nucen zrušit svou plánovanou cestu na dubajskou klimatickou konferenci COP28, kam plánoval vycestovat. Měl tam vystoupit s projevem kritizujícím nečinnost vlád v boji proti globálnímu oteplování, namísto toho poslal účastníkům vzkaz přes sociální síť.

Papež František

Papež mluvil o velkém Rusku, kritika z Kyjeva přišla vzápětí

Svět

V době probíhajícího konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou si mnozí činitelé musí dávat dobrý pozor na to, co řeknou. Papež František v uplynulých dnech spustil bouři, když v jednom ze svých projevů začal mluvit o velkém Rusku. Není divu, že přišla reakce z Kyjeva.

Papež František

Papež František žádá Rusko, aby znovu zapojilo do černomořských obilných dohod

Svět

Papež František vyzval Rusko, aby znovu zapojilo do černomořských obilných dohod, které umožnily Ukrajině vyvážet zemědělské produkty z černomořských přístavů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil tuto iniciativu hlavy římskokatolické církve na twitteru a zdůraznil význam reakce světových náboženských vůdců na "ruský teror a ničení".

Papež František

Papež orodoval za mír na Ukrajině, do Ruska poslal vyslance

Svět

Papež František na středeční generální audienci ve Vatikánu vyzval věřící, aby se nadále modlili za Ukrajince a za opětovné nastolení míru na Ukrajině, kde od konce loňského února probíhá konflikt s Ruskem, které sousední zemi napadlo. Dnes zároveň mírový vyslanec papeže dorazil do Moskvy.

Papež František

Papež František se po operaci břicha cítí dobře

Svět

Papež František se po středeční operaci břicha kvůli kýle cítí dobře, řekl ve čtvrtek jeho ošetřující lékař novinářům. Tříhodinový zákrok se obešel bez komplikací, doktoři očekávají plné zotavení svatého otce.

Papež František

Svět

Papež František absolvoval operaci v římské nemocnici

Papež František ve středu podstoupil operaci břicha kvůli kýle. Tříhodinový zákrok se obešel bez komplikací, informovala agentura ANSA s odvoláním na vyjádření Vatikánu. Svatý otec se ještě během dnešních ranních a dopoledních hodin věnoval povinnostem spojeným se svým úřadem.

Papež František

Svět

Papež František se v Maďarsku setkal s uprchlíky

Papež František poděkoval Maďarům za přijetí ukrajinských uprchlíků, kteří odešli ze své země po začátku ruské invaze na konci loňského února. Hlava církve je v Maďarsku od pátku, program její třídenní návštěvy vyvrcholí v neděli.

Papež František

Papež František obdržel pozvání na Ukrajinu

Svět

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal dnes uvedl, že pozval papeže Františka na návštěvu válkou zmítané Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters. Kyjev by uvítal i jeho pomoc při repatriaci dětí unesených ruskými okupanty.

Aktuálně se děje

22. května 2024 18:10

Advokátka se vzdala zastupování muže, který postřelil Fica

Na den přesně před týdnem šokoval Slovensko atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Jen několik dní byla právní zástupkyní obviněného Juraje C. advokátka Martina Čierna z Nitry. Ve středu se jeho zastupování vzdala. Pachateli útoku na předsedu vlády hrozí i doživotí. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy