"Budeme rádi, když nám odboráři podněty předají a budeme se jimi moci zabývat. Údaj o počtu stávkujících je nerealistický. Stávka neproběhla," řekl dnes ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík. Pošta zaměstnává kolem 27.000 lidí. Stávky, která spočívala ve zpomalení práce kvůli striktnímu dodržování postupů a povinností, se zúčastnilo podle odborů přes 9000 lidí.

Stížnosti se nejčastěji týkaly porušování limitů pro zvedání břemen, které zasílali zaměstnanci ze zázemí třídících center, dep a pošt, doručovatelé, pracovníci za přepážkami a řidiči. Pošťáci si také stěžovali na zadávání takového množství práce, které nelze bez přesčasů splnit, na nevhodné chování nadřízených pracovníků nebo na nucenou koupi produktů od aliančních partnerů.

V některých regionech zaměstnanci také kvůli nadměrnému množství zásilek musí vhazovat zákazníkům "Oznámení o uložení zásilky", na což si někteří adresáti poté stěžují, že na ně nikdo nezazvoní. Doručovatelé však podle odborů nemohou vždy učinit řádný pokus o doručení zásilky v sídle firmy nebo v bytě adresáta kvůli nedostatečnému personálnímu obsazení a nadměrnému množství práce.