Zelenskyj v rozhovoru pro veřejnoprávní média v čele s BBC řekl, že bojové brigády, které mnohdy podstoupily trénink v zemích NATO, jsou připraveny, ale armáda ještě potřebuje například další obrněná vozidla.

"S tím, co už máme, můžeme vyrazit vpřed a byli bychom úspěšní, myslím si. Ale přišli bychom o příliš mnoho lidí. To je podle mě neakceptovatelné. Proto musíme čekat. Potřebujeme ještě trochu času," uvedl.

Ukrajinský prezident zopakoval, že nikdo nemůže "tlačit na Ukrajinu, aby se vzdala teroristům". "Proč by se některá ze zemí světa vzdávala teritoria ve prospěch Putina?" položil řečnickou otázku.

Zelenskyj se neobává ztráty americké podpory, pokud by Joe Biden prohrál prezidentské volby v příštím roce. Dodal, že Ukrajinu podporují obě strany zastoupené v americkém Kongresu. "Kdo ví, kde během voleb budeme. Věřím, že už budeme vítězi," poznamenal.

Znovu také odmítl ruská obvinění ze zosnování dronového útoku na Kreml. Podle Zelenského mohlo jít o operaci pod falešnou vlajkou, za kterou stojí sami Rusové ve snaze ospravedlnit invazi. "Ale nefunguje to. Ani pro domácí publikum, ani propagandisté tomu nevěří," dodal prezident.

reklama