Nešlo podle něj pouze o korupční kauzu Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Bývalá místopředsedkyně Sněmovny Jana Mračková Vildumetzová podle něj udělala chybu, když zamlčela styky s jedním z obviněných. Považoval jí však za schopnou političku.

Podle Zemana STAN neprovázela pouze kauza bývalého náměstka pražského primátora za toto hnutí Petra Hlubučka. "Jde o celou sérii skandálů, které hnutí STAN v poslední době provázely, a pan Rakušan jako předseda tohoto hnutí za to nese určitý díl odpovědnosti," prohlásil Zeman. Dodal, že chápe názor většiny obyvatel, kteří podle průzkumu agentury Median pro Český rozhlas požadují Rakušanovu rezignaci. Hlava státu však ocenila to, že ministr vnitra velmi dobře zvládl migrační vlnu z Ukrajiny.

Zeman uvedl, že Mračkovou Vidumetzovou zná z doby, kdy byla hejtmankou. Politička kvůli případu Dozimetr rezignovala. Byla terčem kritiky kvůli tomu, že obviněný podnikatel Zakaría Nemrah byl svědkem jejího muže na jejich svatbě a je také kmotrem jejího dítěte. Podle prezidenta by jí to nemohl nikdo vyčítat. Mračková Vidumetzová však podle něj udělala chybu, že to zamlčela.

V kauze Dozimetr je obviněna víc než desítka lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Kvůli kauze odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík, europoslanec Stanislav Polčák kvůli známosti s dalším obviněným Michalem Redlem v hnutí pozastavil členství. S mužem se scházel i ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek, který následně také rezignoval. Mlejna navrh do čela rozvědky Rakušan.