Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman je ve vážném, ale stabilizovaném stavu, uvedl Motol

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Bývalý prezident Miloš Zeman, který byl ve čtvrtek operován kvůli kritickému nedokrvení nohy, je ve stabilizovaném, ale vážném stavu. Podle serveru Novinky to uvedla v pátek nemocnice Motol.

"Pan prezident byl pro určité obtíže hospitalizován a probíhá přešetření. Zdravotní obtíže souvisí i s diabetem. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace," řekl Novinkám bývalý Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

"Aktuální zdravotní potřeby pana prezidenta Zemana v tuto chvíli nespadají pod služby všeobecného praktického lékaře, které mu poskytujeme. Navíc jsem striktně vázán lékařským tajemstvím a informace o zdravotním stavu nemohu bez souhlasu pacienta sdělit," doplnil ošetřující praktik Zemana Boris Šťastný.

Pro Blesk Zprávy Ovčáček doplnil, že Zeman byl hospitalizován pro určité obtíže a probíhá přešetření. "Zdravotní obtíže souvisí i s diabetem. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace," dodal.

Zeman trpí cukovkou řadu let, v roce 2017 ale prohlašoval, že jeho nemoc "je pryč." Později se ukázalo, že se mu krátkodobá glykemie snížila pod úroveň, od níž se mluví jako o cukrovce, nemoc se ale zcela vyléčit nedá.

Témata:  Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

25. července 2026 11:48

Ornella Koktová připravila dětem speciální léto. Mluví o pohádkovém čase

Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vakcína, ilustrační fotografie.

Češi by se mohli očkovat proti chřipce i v lékárnách

Česko dlouhodobě patří mezi země s nízkou proočkovaností proti chřipce. Očkování využije každoročně jen kolem 8 % obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje legislativní návrh, který by za jasně stanovených podmínek umožnil očkování proti chřipce také v lékárnách. Cílem je nabídnout lidem další možnost, jak se nechat očkovat, zlepšit dostupnost této osvědčené formy prevence a přispět ke zvýšení proočkovanosti. Návrh je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.