reklama

Fiala vede nejsilnější opoziční stranu. Selektivní zvaní na ceremoniál udílení státních vyznamenání ODS přirovnala k normalizačním praktikám.

"Jde o oslavy republiky, a nikoli o soukromou párty prezidenta. Prezident bohužel zcela zapomíná na své povinnosti státníka a stále více dělá z úřadu privátní servis pro své osobní a politické provokace," stojí v prohlášení.

"Nepozvat na státní oslavu státního svátku předsedu nejsilnější opoziční strany a mnoho dalších ústavních a politických představitelů země je neuvěřitelný krok. Je to pohrdání částí voličů, jejichž reprezentanti jsou ostrakizováni. Je to situace, která je z tohoto hlediska vážná a zneklidňující," uvedla ODS.

Zeman, jako každoročně, nepozval na Hrad některé své odpůrce a kritiky. Pozvánka nepřišla například ani místopředsedovi Sněmovny Vojtěchu Pikalovi (Piráti). Myslí si, že je to kvůli tomu, jaké vyjádřil názory při projednávání žaloby na prezidenta. "Rozumím, že máme s prezidentem rozdílné názory na to, jak se má úřad vykonávat a jaká je jeho role v našem ústavním systému, ale nevím, jestli to je důvod někoho nepozvat na významný státní akt," řekl dnes novinářům s tím, že je zklamaný.

Výběrem na Hradě neprošli poslanci ODS, Pirátů, TOP 09, hnutí STAN a KDU-ČSL. 

"Opozice? Parta neúspěšných, frustrovaných a nenávistných jedinců, která umí jen šířit zlobu, svár, uráží, rozděluje společnost a není schopna respektovat výsledek svobodných a demokratických voleb," reagoval dále na dnešní prohlášení ODS mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Loading...

6 komentářů (Poslední 30.10. 09:25) Napište svůj názor

reklama