Zeman dnes Radiožurnálu řekl, že s Babišem hovořil o jeho programu a kampani pro prezidentskou volbu. Dříve se podobně setkal s odborovým předákem Josefem Středulou a bývalým rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou. S dalšími kandidáty na prezidenta nemá v plánu.

Babiš ČTK pouze napsal, že Zemanovi popřál k Vánocům a předal mu vánočku z průhonické Pumpy. Ta patří společnosti Imoba z Babišových svěřenských fondů.

Po předchozí schůzce, jež se uskutečnila 30. října, nechtěli ani Zeman, ani Babiš témata jednání odhalit. Babiš ale následně večer oznámil kandidaturu na prezidenta, ačkoli měl v plánu rozhodnutí zveřejnit až o den později na tiskové konferenci.

Posléze novinářům Babiš řekl, že Zeman byl rád, že se rozhodl ucházet o post hlavy státu. Už v červenci v televizi CNN Prima News Zeman uvedl, že by ve volbě nové hlavy státu podporoval Středulu a Babiše.

O Hrad se utkají kromě Babiše, Středuly a Zimy také poslanec SPD Jaroslav Bašta, senátoři Pavel Fischer (nezávislý) a Marek Hilšer z klubu Starostů, bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, bývalý představitel české armády a NATO Petr Pavel a prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová.