Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman se poprvé od operace ukáže veřejnosti

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Prezident Miloš Zeman v neděli vystoupí v pořadu Partie na televizi Prima. Bude to jeho první veřejné vystoupení od konce srpna, kdy podstoupil operaci kvůli zlomenině ruky. Pořad se bude natáčet v sobotu na zámku v Lánech, kde prezident podstupuje rekonvalescenci po operaci, uvedl na dotaz ČTK Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman si podle zástupců Pražského hradu zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy. Byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde mu lékaři operovali pravou paži. Implantovali mu do ní titanový šroub. Lékaři prezidenta z nemocnice propustili v sobotu, strávil tam čtyři dny.

Podle lékařů čekala prezidenta po opuštění nemocnice šesti- až osmitýdenní rekonvalescence. Ovčáček dnes ČTK řekl, že zotavování hlavy státu postupuje podle plánu. "Na září se plánují pracovní schůzky v Lánech," uvedl.

Hrad bude o jejich termínech postupně informovat. Se Zemanem se chtějí setkat mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), kteří s ním chtějí jednat o odvolání šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

Zeman kvůli zranění zrušil návštěvu Jihomoravského kraje plánovanou na tento týden. Podle Ovčáčka je nyní předčasné ptát se na náhradní termín této návštěvy.

Témata:  Miloš Zeman prezident ČR

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy

přijímací zkoušky roku 2024

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.